- today
- perm_identity wpis firmowy
- label News
- favorite 0 polubień
- remove_red_eye 7469 odwiedzin
Skarpety z bawełny czy bambusa? Świadomy wybór.
Kiedy w 2004 r. rozwój technologiczny umożliwił relatywnie tanie wytwarzanie
wynalezionej przez naukowców z Uniwersytetu w Pekinie tkaniny z bambusa nastał prawdziwy boom na wyroby z niej wykonane. Na przestrzeni kilku lat zaczęto z bambusa produkować nie tylko tekstylia odzieżowe, ale także medyczne i higieniczne. Obecnie tkanina bambusowa uważana jest za konkurentkę numer jeden dla bawełny.
Porównanie najważniejszych cech.
Delikatne skarpety bambusowe dla mężczyzny
Skarpety bambusowe z płaskim szwem
Skarpety bambusowe bezuciskowe
Trwałość i walory użytkowe - jeśli najważniejsze są dla Ciebie ta cechy powinieneś rozważyć zakup produktów wykonanych z bawełny.
Żeby skarpety z bambusa służyły nam jak najdłużej musimy odpowiednio o nie dbać. Bambus jest mniej trwały niż bawełna, a jego włókna wykazują nieco słabszą odporność na rozciąganie, rwanie i łatwiej się gniotą. Z upływem czasu w wyniku użytkowania wyroby częściowo tracą pierwotny kształt i kolor. Należy pamiętać, aby prać je w temperaturze poniżej 40 st.C, używając do tego delikatnych detergentów i unikając środków zmiękczających.
Skarpetki bambusowe dla niemowląt
Miękkość i delikatność - jeśli najważniejsze są dla Ciebie te właśnie cechy powinieneś wybrać produkt z bambusa.
Choć bambus nie jest tak szlachetny jak jedwab to w przemyśle tekstylnym jest wysoce ceniony za miękkość i delikatność. Dzięki swojej wyraźnie wyczuwalnej gładkości zdaje się wygrywać z bawełną np. w produktach dla dzieci. Skarpety bambusowe świetnie sprawdzają się również u osób cierpiących na różnego rodzaju egzemy i alergie. Włókna bambusa są idealnie okrągłe dzięki czemu minimalizują tarcie skarpet o stopy niwelując ryzyko podrażnień ciała.
Osoby z problemami krążeniowymi powinny z kolei rozważyć zakup skarpet bezuciskowych z bambusa, które ułatwiają swobodny przepływ krwi w kończynach dolnych.
Skarpetki bambusowe bezuciskowe dla kobiet
Balerinki bambusowe dla kobiet
Stopki bambusowe dla kobiet
Oddychalność i termoregulacja - jeśli najważniejsze dla Ciebie są te cechy powinieneś rozważyć zakup produktów wykonanych z bambusa..
Przekrój włókna bambusowego oglądany pod mikroskopem pełen jest maleńkich otworków, dzięki którym ma on doskonałe właściwości wentyluje i higroskopijne. Świetnie absorbuje wilgoć, co jest istotnym atutem jeśli chodzi o skarpety i naturalne predyspozycje stóp do potliwości.
Warto też wiedzieć, że włókno bambusowe w tych samych warunkach termicznych jest o ok. 3 stopnie C chłodniejsze/cieplejsze niż bawełna. W okresie letnim zapewnia to ciału przyjemne odświeżenie, zaś w sezonie zimowym komfortowo ogrzewa stopy.
Właściwości antyalergiczne, antybakteryjne i przeciwgrzybiczne - jeśli najważniejsze są dla Ciebie te cechy weź pod uwagę zakup produktów wykonanych z bambusa..
Przez skuteczne pochłanianie wilgoci oraz dobrą wentylację stóp włókno bambusowe utrudnia grzybom i bakteriom gustującym w wilgotnych oraz ciepłych lokalizacjach rozmnażanie. Cecha ta sprzyja ludziom w walce z przykrym zapachem potu, za który odpowiadają właśnie te żyjątka. Bambus jest ponadto antystatyczny i nie przyciąga drobinek kurzu. Cena - jeśli to kwota wydatkowana na zakup skarpet jest dla Ciebie najważniejsza powinieneś rozważyć produkt wykonany z bawełny.. W tym aspekcie korzystniej wypadają skarpety z bawełny. Można je kupić za cenę około 20% niższą, niż bambusowe odpowiedniki. Choć sama uprawa bambusa jest tańsza i łatwiejsza od podatniej na choroby, ale też zdecydowanie bardziej wymagającej bawełny to koszt produktów podnosi technologia i finalny proces wytwórczy przędzy. Ekologia – w tym aspekcie musimy przyznać, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi.
Negatywny wpływ na środowisko naturalne w przypadku upraw bawełny mają z pewnością znaczne ilości środków ochrony roślin używane na plantacjach. W kwestii bambusa to choć sam w sobie jak wspominaliśmy powyżej jest trawą zdecydowanie mniej wymagającą i odporną na warunki atmosferyczne to już zupełnie nie eko jest proces wytwórczy, który wymaga skomplikowanej chemicznej obróbki włókien.
Jak widzicie oba rodzaje włókien mają swoje plusy i minusy. Decydując o zakupach dobrze jest o nich wiedzieć opierając decyzję nie tylko na estetyce wyrobu.